Η διευθύντρια και η οργανωτική Επιτροπή του 1ου Γυμνασίου Χορτιάτη

σας προσκαλεί στην εκδήλωση με θέμα:

ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΣΤΟ ΓΙΟ, ΑΠΟ ΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ?ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ

που θα γίνει στην αίθουσα εκδηλώσεων της

Φιλόπτωχου Αδελφότητας Ανδρών Θεσσαλονίκης (Φ.Α.Α.Θ), Αγίας Σοφίας 38, 5ος όροφος

την Τρίτη 10 ?3-2015 και ώρα : 19.30 μ.μ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ

19.15 -19.30 Προσέλευση
19:30-19:40 Kαλωσόρισμα -Χαιρετισμοί

Από την κα. Αφεντούλη Αικ. Διευθύντρια του 1ου Γυμνασίου Χορτιάτη και από τον κ. Δαρδαβέση Θ., Πρόεδρο της Φ.Α.Α.Θ.

19:40-19:50 Oμιλία με θέμα: ? Το Ασβεστοχώρι μέσα από την παράδοση? Από την κα Χατζηαστερίου Αναστασία , φιλόλογο του 1ου Γυμνασίου Χορτιάτη
19:50-20:00 Δύο παραδοσιακά τραγούδια Από τη χορωδία Ασβεστοχωρίου
20:00- 20:20 Παραμύθι με τίτλο: «Το δέντρο που θρόιζε ιστορίες του Ασβεστοχωρίου» με συνοδεία παραδοσιακών τραγουδιών και πιάνου. Από εκπαιδευτικούς και μαθητές του 1ου Γυμνασίου Χορτιάτη.
20:20- 20:35 Βράβευση των 2 πρώτων σε επίδοση μαθητών από κάθε τμήμα του 1ου Γυμνασίου Χορτιάτη. Από τον πρόεδρο της Φ.Α.Α.Θ. κ. Δαρδαβέση Θ.
20:35- 20:40 Επίδοση τιμητικής πλακέτας και αναμνηστικού βιβλίου με θέμα «Iστορία του Ασβεστοχωρίου», έκδοσης 1957, στον Πρόεδρο της Φ.Α.Α.Θ. Από την Διευθύντρια του 1ου Γυμνασίου Χορτιάτη κα. Αφεντούλη Αικ.
20:40-20.45 Αποχαιρετιστήριο τραγούδι Από τη χορωδία Ασβεστοχωρίου

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAKONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAKONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAKONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων 1ου Γυμνασίου Χορτιάτη

Λαογραφικός Σύλλογος Ασβεστοχωρίου